Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Krzyż ten odwiedził już prawie każdy zakątek naszego globu i jest świadkiem modlitwy milionów młodych chrześcijan. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” - Opiekunka Ludu Rzymskiego. Dziś nadajemy ze Złocieńca - Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

 

 

 

 

Czwartek - 31 grudnia 2015
18:00 Rozpoczęcie rejestracji uczestników
18:30 - 19:00 Rozpoczęcie uroczystości
19:00 - 19:30 Kolędowanie
19:30 - 21:00 Eucharystia
21:00 – 22:00 Uroczysta kolacja
22:00 – 23:00 Chwała i uwielbienie
23:00 - 00:00 Świadectwo o Królestwie
00:00 – 02:00 Toast dla Jezusa
Zabawa w Duchu Świętym 
(Holy Ghost Party)

Boże Narodzenie 2015

 

Bóg uświęcił sobą każdy moment życia ludzkiego. Nie ma takiego momentu, który by nie był przebóstwiony. To nie jest tylko małe dziecko, które jest obrazem Boga Najwyższego (...) To równocześnie jest Bóg i człowiek. Bóg stał się najpierw zarodkiem, potem płodem i narodził się. Zanim się objawił światu, to był Bogiem i człowiekiem w Łonie Maryi.

 

Dr Tomasz Terlikowski, Trzecia Debata Jasnogórska 22 listopada 2015

 

 

Kochani Widzowie i Darczyńcy Dobrych Mediów

 

 

Wcielenie Boga, to niezwykła tajemnica. Dotykamy jej szczególnie w misterium miłości, której owocem jest życie. Tajemnica to wielka. Bóg wszelkiego stworzenia przychodzi poczynając się w Łonie Dziewicy Maryi. Cóż za delikatna obecność Wszechmocnego.

To właśnie On zaprasza Nas do zanurzenia się w tej tajemnicy – aby nasze ludzkie serca poznały delikatność Boga i Jego potęgę w uniżeniu. Ten mały noworodek ma władzę przewyższającą wszystkich, królów, prezydentów, rządy na całym świecie. Panowanie to jest panowaniem miłości, jest pragnieniem serc – Boskiego Serca i naszych ludzkich serc. Jest wypełnieniem wszystkich ludzkich pragnień.

Chciejmy skosztować tej tajemnicy. Zatrzymajmy się na chwilę przy żłóbku. Otwórzmy Słowo Boże i dajmy się ponieść sercu, w którym mieszka i pragnie zamieszkać na wieki Bóg.

 

Pragniemy podziękować Wam z całego serca kochani, za Waszą troskę o Dobre Media. Tylko z Wami możemy wypełniać swoją misję, którą jest pokazywanie mocy Słowa - Boga, który żyje i działa we wspólnocie Kościoła.

 

Niech te Święta Bożego Narodzenia będą czasem doświadczania Bożej tajemnicy Wcielenia i pokoju serca. Rozpoznania Bożej miłości w tajemnicy życia i rodziny. Niech maleńki Bóg Wam błogosławi a Maryja otacza płaszczem swojej opieki.

 

 

 

ks. Krzysztof Witwicki z pracownikami 

i wolontariuszami Dobrych Mediów

Wspólnoty, grupy, parafie zapraszamy wyzwania „Bible challenge”. Na czym miało by polegać podjęcie takiego wyzwania?

 

  1. Medytacja fragmentu Pisma Świętego – polecamy księgę Dziejów Apostolskich,
  2. Wydobycie tego co Bóg mówi do mnie teraz na podstawie poznanego Słowa,
  3. W którym miejscu Słowo koresponduje z moim życiem?
  4. Nakręcę na podstawie mojego spotkania ze Słowem krótki film/video/clip.

 

Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania. Gwarantujemy jedno – Bóg Cię zaskoczy J - poznasz bardziej Słowo i odkryjesz ukryty potencjał swojej wspólnoty.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia pierwszego Challengu.

 

Nie często dzieje się wydarzenie takiego formatu. Dobre Media będą transmitowały uroczystość ustanowienia sanktuarium św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. Uroczysta Msza Św. odbędzie się 13 grudnia 2015 r.o godz. 11:30. Przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Abp Józef Michalik Metropolita Przemyski, przy udziale Księży Biskupów z diecezji przemyskiej, oraz diecezji sąsiednich.

 

Na stronie Parafii przeczytamy m. in.: "To wielkie wydarzenie nie tylko dla Parafii, ale także dla miasta Krosna i całej naszej diecezji. Wszyscy pamiętamy wizytę Papieża Jana Pawła II na naszej podkarpackiej ziemi. Jego obecność i modlitwa uświęciły również naszą świątynię. Czujemy się wyróżnieni, ale jednocześnie odpowiedzialni za to, aby uczcić naszego Świętego Rodaka i dbać o to, aby pamięć o Nim była zawsze żywa. Bo i On o nas pamięta i wstawia się za nami u Boga." - źródło: www.piotrajana.pl

 

Zapraszamy do oglądania transmisji.

 

Kliknij na obrazek, aby dokonać

wpłaty darowizny za pomocą

systemu PAYPAL

Przeczytaj o zasadach bezpieczeństwa

 

.

.

  

 

TELEWIZJA INTERNETOWA

POD PATRONATEM DIECEZJI

KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

 

Blog Bez Piuski

 

  Facebook "Dobrych Mediów"

 

 

Adoracja on-line s. Klaryski

 

GaduGadu z Prezesem

Facebook "Prezesa"

 ks. Krzysztof Witwicki

 

KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKI GOŚĆ NIEDZIELNY

Pobieranie...