MOŻESZ PRZEKAZAĆ 1,5% ZE SWOJEGO PODATKU NA DOBRE MEDIA - KLIKNIJ LINK - KRS 0000423457 LUB POSTAW NAM KAWĘ

Strony internetowe

W ramach cyklu „Kołobrzeski Areopag Wiary” Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu i Diecezjalna Telewizja Internetowa DOBRE MEDIA zaprasza na transmisję spotkania autorskiego z Pawłem Lisickim ( na zdj.) które odbędzie się 12 października br. o godz. 18.00 w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta. Paweł Lisicki to dziennikarz, publicysta, autor esejów i tłumaczeń literackich. Współzałożyciel i przez pewien czas redaktor naczelny tygodnika "Uważam Rze", a od 2013 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Publikuje książki poświęcone dylematom wiary, historii Kościoła katolickiego i zagadnień związanych z różnymi aspektami życia duchowego wyznawców Chrystusa. W swoich książkach skupia się na zagadnieniach związanych z wiarą i problemami nękającymi współczesnych chrześcijan, szczególnie zaś Kościół katolicki.

Głównym tematem spotkanie Pawła Lisickiego z kołobrzeżanami będzie jego książka pt.”System diabła. Blog z piekła rodem”. Jak napisała Barbara Garczyńska System diabła to niezwykle celne ujęcie rzeczywistości w formie fikcyjnych blogowych wpisów. Co więcej – wstrząsająco dokładnie opisujące problemy współczesnego świata. Książka to zapis krótszych i dłuższych wpisów blogowych o działaniach Diabła i jego wysłanników w różnych częściach świata. Lewiatan, Behemot i inni zdają raporty, jak im idzie zmienianie w ludziach podstawowych pojęć i prawd. Książę ciemności chwali się na blogu sukcesami w zakresie systematycznego zwiększania rzeszy ludzi, zwanych przez niego małpami, odwróconych od Boga, nazywanego przez niego pantokratorem. Każdego dnia Diabeł stara się pogrążyć ludzi i przekonać, że nieistnienie jest lepsze od istnienia. Jego system opiera się na przekonywaniu ludzi, że Bóg nie istnieje, że jest tylko wymysłem ludzkości, który ogranicza ich i ich rozwój, szczęście. Chce, by ludzie odrzucili nie tylko moralność, ale też wszelkie normy religijne, społeczne, prawne. Chce, by nie tylko nie widzieli w sobie dobra, ale nie widzieli także zła, byli podejrzliwi, myśleli więcej o sobie. By byli przekonani, że on nie istnieje, co ułatwia kuszenie, ale jednocześnie trochę boli, bo w swej próżności Diabeł chciałby, żeby wszyscy wiedzieli, że to jego dzieło. W Systemie Diabła Paweł Lisicki zawarł sporo myśli, godnych uwagi – ku przestrodze, do przemyślenia.

Skromność nie leży w jego naturze, ale wie, że dzięki temu system działa. Niestety, zdarzają mu się również wpadki i potknięcia, które opisuje z niezadowoleniem – nadal jednak mając nadzieję (choć nienawidzi tego słowa) na właściwą, czyli negatywną zmianę. W historię sukcesów wplecione są listy osób, które próbują przestrzec innych przed tym, co niesie rewolucja cywilizacyjnych zmian. Czy tytułowy system diabła odniesie sukces? Jak to jest z tą Polską – jest religijna czy postępowa? Czy ludzie znajdą w sobie dobro, czy też pogrążą się w nicości? Dlaczego Bóg pozwala na to wszystko? Książka opisuje wiele zjawisk występujących w dzisiejszym świecie, to między innymi depresja, zmiana płci, pandemia, LGBT, aborcja, apostazja, wolność, eutanazja, macierzyństwo i ojcostwo. Tematy tabu rozpracowywane są przez narratora z wielką dokładnością z każdej strony.

Nietypowa narracja wciąga, a jednocześnie uświadamia. Zmusza do refleksji i przemyślenia jeszcze raz zasłyszanych haseł – wygłaszanych przez osoby z jednej i drugiej strony barykady. Nie pozostawia człowieka obojętnym na zmiany zachodzące w nas i wokół nas. Pytania stawiane przez szatana należy zadać samemu sobie: Gdyby człowiek stawał się człowiekiem w chwili narodzin, to kim byłby wcześniej? Czy na dwie godziny przed urodzeniem człowiek nie jest człowiekiem?

Dlaczego uważasz, że powinno być pół na pół?

W Systemie Diabła Paweł Lisicki zawarł sporo myśli, godnych uwagi – ku przestrodze, do przemyślenia: Mówiłem już, że kluczem do osiągnięcia kampanii jest powszechność. Tym właśnie jest piekło: wolnością niszczenia i swobodą zadawania mąk. Wystarczy delikatnie przesunąć sens słów i ludzkość wpadła w moje sidła jak śliwka w kompot. Wszyscy ludzie mogli być szczęśliwi pod warunkiem, że ze swojego grona usuną tych, którzy takiej koncepcji szczęścia przyjąć nie chcieli i doczesnemu dobrobytowi przeciwstawiali fikcję niebieską.

Więcej na pewno o swojej książce opowie już sam autor. Zapraszamy: 12 października, godz. 18.00 sala teatralna w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Solnej 1.

Read 1916 times Last modified on Paź 13, 2022

Fundacja

Dobre Media Nowej Ewangelizacji
ul. Franciszkańska 1
75-247 Koszalin
(w Domu Parafialnym
przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego)

tel. 506 429 881
email: fundacja@dobremedia.org

Patronat diecezji

TELEWIZJA INTERNETOWA DOBRE MEDIA
POD PATRONATEM

DIECEZJI  KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

Darowizny

Konto do wpłaty darowizn:
34 1240 1428 1111 0010 4732 6733

tytuł wpłat:
DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE


SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 34 1240 1428 1111 0010 4732 6733

Top